O piance poliuretanowej


Autor: BBL2 | Kategorie: Codzienność 
Tagi: cieple bramy   pianka pur   ocieplone bramy   izolacje natryskowe pianką  
16 lutego 2017, 14:54

W opisie bramy jest dość dużo informacji, ale większość z nich niestety są ze sobą w sprzeczności jeżeli chodzi o nasze produkty.
Podana jest pożądana grubość płaszcza bramy (80 mm) i ten warunek jesteśmy w stanie spełnić, ale przy tak ciężkiej bramie nie może być mowy o "szybkobieżności" gdyż te kwestie powiązane są ściśle z bezpieczeństwem użytkowania i tak ciężkich bram nie należy "rozpędzać" do znacznych prędkości.
Kolejną sprawą jest struktura paneli. W jednym zdaniu jest mowa o powierzchni gładkiej, aby za chwilę wyczytać, że chodzi już o "mikroprofilowanie".
Proszę o określenie co w tym przypadku będzie ważniejsze? Posiadamy bramy o grubości 80 mm, z panelem o strukturze stucco, standardowo w kolorze białym i możliwością pomalowania na dowolny kolor z palety RAL. Co innego jeżeli chodzi o bramy standardowej grubości czyli 40 mm – tu możemy pozwolić sobie na dużo więcej: możemy zastosować drzwi przejściowe w bramie, panele przeszklone w ramie aluminium. Ciepłe bramy przemysłowe dedykowane są raczej do chłodni, przechowalni owoców i warzyw. Tam również często stosuje się izolacje natryskowe pianką PUR. Jak widać pianka ma dużo różnych zastosowań i jest w chwili obecnej najpopularniejszym izolatorem termicznym, w bramach, przy budowie hali stalowych i w ocieplaniu dachu.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz