Archiwum - marca 2017

Zdrowy dom bez alergii

Autor: BBL2 | Kategorie: Codzienność
Tagi: alergia na pleśń, alergia na pyłki, alergia oddechowa
18. marca 2017 17:57:00

Zdrowie naszych dzieci jest bardzo ważne. Chorobą XXI wieku są różnego rodzaju alergie. Dziś zajmiemy się tym jak odpowiednio przygotować nasz dom, aby był zdrowy dla dzieci i dorosłych. W dbaniu o zdrowie ważne jest nie tylko to jak żyjemy, jak się odżywiamy, ale również to czym się otaczamy. Jeżeli chcemy pomyśleć o zdrowiu to już na etapie budowy domu musimy o tym myśleć. Postaram się w kilku punktach opisać, to co myślę na ten temat.

  1. Wybór miejsca, w którym zbudujemy dom jest bardzo ważny. Być może budowę domu rozpatrujemy tylko pod kątem ekonomii i wygody. Dom w mieście to być może niższe koszty dojazdu, oszczędność czasu, ale czy w perspektywnie całego życia ważne jest to ile wydajemy na dojazd do szkoły czy pracy? Czy ważniejsza jest dla nas ta różnica w kosztach od czystego powietrza, którym będziemy oddychać my i nasze dzieci? Myślę, że warto wybrać miejsce, które będzie optymalne pod tym względem. Okazać się może również, że gdzieś poza wielką aglomeracją miejską koszt zakupu działki będzie niższy o tyle, że ta różnica pokryje nam np. w 50% wyższe koszty dojazdu do pracy czy szkoły.
  2. Kolejną sprawą są materiały, z których budujemy nasz dom. Tu warto postawić na zdrowe i ekoligiczne materiały. Zupełnie nie rozumiem ludzi, którzy np. do ocieplenia poddasza chcą używać wełny, w sytuacji, kiedy ocieplanie poddasza pianką stało się już na tyle tanie, że wybór powinien tu być oczywisty. Miałem okazdję patrzeć na wełnę mineralną po 13 latach od ocieplenia poddasza i widać tam było na pierwszy rzut oka całą masę pleśni i odchodów gryzoni. Nie wiem dlaczego ktoś jeszcze uważa, że wełna to wyrób ekologiczny, a pianka poliuretanowa jest nieekologiczna - moim zdaniem jest zupełnie odwrotnie. Podobnie jest też przy pokryciu dachu. Wybierajmy materiały proste, które będą w stanie dobrze zabezpieczyć nas przed wchodzeniem insektów.
  3. Stawiajmy na meble zdbudowane z drewna. Wiem, że nawet do produkowania tych drewnianych potrzebne są kleje, ale te kleje mogą być bardzo różne. Jeżeli wybierzemy meble solidne, z polskiej produkcji, zmateriałów wytwarzanych u nas to jest duża szansa, że meble te będą wolne od ołowiu, brzydkiego zapachu itd.
  4. W wysposażeniu domu staramy zachowywać umiar. Im więcej zakamarków stworzymy, tym trudniej nam będzie utrzymać czystość, pozbywać się kurzu. Zadbać także należy o dobrą wentylacje i wpuszczanie do środka świeżego powietrza - tu należy się odwołać do punktu pierwszego, bo żeby powietrze było świeże to dom musi znajdować się gdzieś poza dużym miastem, w otoczeniu zieleniu, w pobliżu pól i lasów.

Zdrowia życzę. Wybierajcie mieszkanie na wsi.

Ocieplanie poddasza pianką w Nasielsku

Autor: BBL2 | Kategorie: ocieplanie
Tagi: ocieplanie pianką, ocieplanie poddasza
11. marca 2017 12:23:00

Dziś jadę do Klienta z Nasielska w sprawie wyceny ocieplania pianką poddasza. Z Pułtuska na Nasielsk można jechać na dwa sposóby, albo przez Serock, i potem na Nowy Dwór Mazowiecki, następnie w Pomiechówku można odbić na prawo, albo jechać z Pułtuska przez Winnice. Jeszcze nie wiem jak to zrobię, ale z pewnością dotrę do celu. Na miejscu mam być o godzinie 16.00. Jak na sobotę to późna godzina, bo wolałbym już o tej godzinie odpoczywać w domu. Trudno, takie życie, pracować trzeba.

Sezona na ocieplanie pianką dopiero się zaczyna. W ostatnim czasie w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego wykonywałem już kilka wycen na izolacje pianką PUR. Widać, że mieszkańcy tych regionów otwarci są na nowe technologie w budownictwie. Widoczne to jest również po charakterze budynków - tu częściej spotkać można nowoczesne kształty domów, nowoczesne ogrodzenia itd. Być może bliskość Warszawy sprawia, że wszelkiego typu nowinki szybciej tu docierają. Ludzie pracując w Warszawie, bo dojazd nie stanowi problemu, widzą w jakich technologiach buduje się nowoczesne domy, jaką izolacje poddasza się stosuje. Dozjazd z Nowego Dworu Mazowieckiego do Warszawy to kwesta 30 min. W dzisiejszym świecie taki czas dojazdu do pracy należy uznać za krótki, tym bardziej,  że przejazd przez samą Warszawę może zająć zdecydowanie więcej czasu.

Bramy Garażowe w Płocku

Autor: BBL2 | Kategorie:
Tagi: bramy przemysłowe płock, bramy segmentowe
07. marca 2017 23:24:00

Nibawem muszę pojechać do Płocka. Jeszcze kilka dni i rozpoczniemy tam montaż bram segmentowych z drzwiami przejściowymi. Dla jednego z Klientów przygotowaliśmy 6 bram o identycznych wymiarach. Czasami warto wcześniej pojawić się na miejscu, żeby dopilnować wszystkiego. Nie jest to duża odległość, a po drodzę mogę załatwić jeszcze kilka spraw np. w Ciechanowie albo Glinojecku.

Pojechać jednak trzeba. Mój samochód zastępczy, którym aktualnie się poruszam z powodu awarii mojego stałego pojazdu jest coraz słabszy. Dziś usłyszałem dziwny, metaliczny dźwięk w okolicach przedniego zawieszenia gdy pokonywałem krótkie nierówności na drodze. Trzeba będzie i ten samochód ostawić do mechanika. Jeżeli jesteśmy już przy mechanice, dopowiem tylko, że ostatnio mój serdeczny kolega, który prowadzi firmę zajmującą się odmulaniem rowów naprawiał nam Mercedesa - chodziło o wzmocnienie ramy, bo niestety nasz staruszek wymaga dopieszczenia. Kto wie, być może właśnie ten nasz staruszek będzie musiał dźwignąć bramy przemysłowe. Płock jest położony około 120 km od siedzimy naszej firmy więc nie jest to jakaś ogromna odległość.

Jutro jest święto kobiet więc trzeba będzie kupić jakieś kwiaty koleżankom z pracy, żonie, mamie, teściowej, szwagierce, siostrze. Sporo się tego uzbiera. Nie wiem czy zainwestować w bukiet tulipanów z Lidla czy wybrać coś innego. Może coś słodkiego? Zobaczymy.

Na chwilę obecną wiem, że jutro pojechać muszę w okolice Sokołowa Podlaskiego, do Kosowa Lackiego, a w kolejnym dniu do Płocka. Jutro, po godzinie 16.00 mamy dostawę bram segmentowych i rolet. Czekamy na te rolety z utęsknieniem gdyż będziemy je montować razem z oknami - okna już są więc teraz ruszymy z kopyta. Wiosna wydaje się, że będzie niezwykle pracowita.

Strona główna


Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112