Archiwum - lutego 2017

Zielone Bramy Przemysłowe

Autor: BBL2 | Kategorie: bramy przemyslowe
Tagi: bramy garażowe przemysłowe, bramy przemysłowe
27. lutego 2017 13:25:00

Sam nie wiem dlaczego podoba mi się zielony kolor. Dajmy taki przykład: zielony RAL 6009 to taka dość ciemna, głęboka zieleń. Jeżeli chodzi o bramy to ten kolor zdecydowanie wybierany jest np. do warsztatów dla maszyn rolicznych, do magazynów związanych z ogrodnictwem i rolnictwem.

Przypomina mi się taka sytuacja, gdzie nasza oferta została wybrana właśnie przez ten kolor.

kolor bram

Popatrzcie na ten kolor RAL 6009 i wyobraźcie sobie bramę przemysłową np. o wymiarach 4000x4000 mm. Wygląda to na prawdę dobrze. Oczywiście do bramy możemy wstawić okienka, drzwi lub wyposażyć bramę przemysłową w napęd elektryczny. Być może ktoś zapyta jak trzeba zmierzyć otwór, aby dopasować bramę. Bramy przemysłowe produkowane są na wymiar, ale w zapytaniu podaje się wymiar otworu, a nie wymiar bramy. Ważny jest także wymiar nadproża oraz głębokość pomieszczenia, w którym brama ma być zamontowana. To wszystko ma znaczenie, aby dobrze zaplanować montaż i zamówić bramę odpowiednią.

Wzrost cen izolacji pianką

Autor: BBL2 | Kategorie: ocieplanie
Tagi: cena pianki pur, izolacje natryskowe cena, ocieplanie pianką cena
23. lutego 2017 09:20:00

W ostatnim czasie obserwujemy wzrost cen izolacji pianką poliuretanową. Powodem tego wzrostu są tylko i wyłącznie ceny materiału. Wykonawcy natryskowych izolacji pianką nie zmienili jeszcze cen na rok 2017, ale dostawy i producenci dokonali korekty cenników. Widać także, że wielu wykonawóc utrzymuje jeszcze ceny izolacji pianką z roku 2016, ale jest to raczej początek sezonu i każda firma chce pozyskać nowe zlecenia. Jeżeli tendencja wzrostu cen na światowych rynkach zostanie utrzymana, trzeba będzie liczyć się ze stałym wzrostem kosztów izolacji pianką poliuretanową. Czy jest to duży kłopot? Dla tych, którzy budują swoje domy ten wzrost nie jest wyraźnie zauważalny, jeżeli chodzi o samą izolacje, gdyż inne materiały izolacyjne podrożały już wcześniej. Przy wielu obliczeniach inwestor coraz częściej decyduje się na izolacje pianką pur, nie tylko ze względu na jej właściwości, ale również ze względu na atrakcyjną cenę. Proszę zauważyć, że cena samej wełny to tylko pewna część kosztów związanych z ocieplaniem poddasza, trzeba brać pod uwagę także koszt folii, koszt innych materiałów do wykonania podwieszenia wełny, i co najważniejsze, koszty robocizny, które systematycznie rosną. Jak dodamy do tego fakt, iż na rynku polskim brakuje fachowców, którzy w dziedzinie budownictwa posiadają, nawet średnie umiejętności i wiedzę, to okaże się, że wykonanie ocieplenia pianką poliuretanową jest po prostu tańsze.

Godzina piąta minut czterdzieści

Autor: BBL2 | Kategorie: Codzienność
Tagi: godzina piąta, minut czterdzieści
22. lutego 2017 05:46:00

Przypomniały mi się słowa piosenki rezerwistów o porannej pobudce (autor mi nie znany):

Godzina piąta, minut czterdzieści
Kiedy pobudbka zagrała,
Grupa rezerwy szła do cywila,
Nie jedna panna płakała.

Nie jednej pannie żal się zrobiło
I serce z bólu zadrżało,
Że jej kochanek szedł do cywila
A jej się dziecko ostało ....

Jakoś tak to leciało. Nie wiem dlaczego, ale dziś mam taki nastrój więc nucę sobie od samego rana. Dzień zapowiada się ciężki, dużo pracy przed nami, ale jest nadzieja, że wszystko uda się jakoś ogarnąć i dziś wrócimy "na tarczy". Dziś wyjeżdżam z naszym zespołem specjalistów od izolacji pianką. Wczoraj mieliśmy małą, na szczęście nie groźną, awarię sprzętu, a dziś przed nami ponad 380 m2 ocieplenia do wykonania. Mam nadzieję, że to wszystko, co zaplanowane, uda się dziś zreealizować. Sprawa nie jest łatwa, gdyż powierzchnia jest wymagająca, ale nie takie rzeczy się robiło. Ruszamy o godzinie 6.00. Trzymajcie kciuki.

Ocieplanie hali przemysłowej

Autor: BBL2 | Kategorie: ocieplanie
Tagi: ocieplanie hali, ocieplanie pianką
21. lutego 2017 07:33:00

Dziś pierwszy dzień sezonu. Pogoda pozwala nam na wykonanie izolacji natryskowej. Jest już na tyle ciepło, że bez obaw możemy wykonać natrysk pianki bez obawy o jakość izolacji. Wcześniej spore mrozy nie pozwalały na wykonanie. Warto wiedzieć, że temperatura powierzchni, na którą nanosi się piankę poliuretanową otwarto-komórkową powinna wynosić przynajmniej 5 stopni Celsjusza. W przeciwnym razie pianka nie będzie układać się odpowiednio, nie uzksamy skutecznej izolacji.

Startujemy więc z wykonywaniem izolacji natryskowych pianką w sezonie 2017. Nasi technicy, których potocznie nazywamy pianistami są w 100% przygotowani do tego sezonu. Mamy zakupione nowe stroje, nowe maski i maszyna błyszczy. Przygotowaliśmy również cennik na podstawie aktualnych cena pianek poliuretanowych. Dziś wykonujemy ocieplenie hali pianką. Do dzieła.

Wszystko na dobrej drodze

Autor: BBL2 | Kategorie: Codzienność
Tagi: jak ja lubię poniedziałki
20. lutego 2017 16:29:00

Po dniach pochmurnych przychodzi słońce, po nocy przychodzi dzień - wszystko ma swój czas itd. Jeżeli wczoraj miałeś fatalny dzień to dobrze :) bo dziś może być lepsze. Nie jest jeszcze idealnie, ale już widać światełko w tunelu. Do pełni szczęścia brakuje tylko dobrego zdrowia, pieniędzy i więcej czasu dla siebie :) Jakoś to pokonać trzeba więc do przodu.

Wiatr na poddaszu

Autor: BBL2 | Kategorie: ocieplanie
Tagi: ocieplanie poddasza, pianka poliuretanowa
19. lutego 2017 13:45:00

W takie zimne dni zastanawiam się czy dobrze zaplanowałem budowę swojego domu. Chodzi mi dokładnie o ocieplenie poddasza. Zastosowałem 25 cm wełny mineralnej i wydawało mi się, że to zagwarantuje ciepło w domu, ale niestety po kilku latach widzę, że to był błąd. Na decyzję o ocieplaniu poddasza wełną miało wpływ wiele czynników – teraz widzę, że uległem niepotrzebnie wykonawcy, który z wiadomych względów zaproponował mi takie rozwiązanie. Wiadomo przecież, że do wykonania izolacji natryskowej jest potrzebna specjalistyczna maszyna, a ta firma takiej nie posiadała. Wełnę mineralną można ułożyć stosunkowo łatwo, ale niestety taka izolacja jak widzę teraz ma wiele istotnych wad.

W tamtym czasie nie bez znaczenia była również cena ocieplenia pianką – nie była niska i na rynku brakowało takich firm. Teraz widzę, że jest sytuacje wygląda o wiele korzystniej. Cena izolacji natryskowych jest zbliżona do wełny mineralnej. Teraz nie popełnił bym takiego błędu. Jak jest zimny wiatr to niestety, ale czuję go na poddaszu. W miejscu gdzie halogeny LED wmontowane są w płytę karton-gips czuje zimny powiem wiatry. Pianka poliuretanowa nie przepuszcza tak wiatru jak wełna i nawet dla tej jednej różnicy warto wybrać piankę.

Podróż po Polsce

Autor: BBL2 | Kategorie: Codzienność
Tagi: bramy przemysłowe lublin
19. lutego 2017 10:22:00
Dzwoni Klient pyta o bramy. Jak proponuję mu, że wyślę nową ofertę, żeby podał wymiary to on się jednak zastanowi i zadzwoni w poniedziałek. Czy rzeczywiście jest zainteresowany tymi bramami czy tylko tak postanowił zadzwonić żeby się zorientować czy możemy mu je zrobić. Szczerze powiem że bardzo nie lubię tego typu rozmów. Każdy chyba woli bardziej zdecydowanych klientów, którzy wiedzą czego potrzebują i kiedy. Niestety życie handlowca jest takie że musimy liczyć się z tym jak klient reaguje i musimy być dla niego mili. Ogólnie nie lubię takich sytuacji, ale już się pogodziłem z tym że występują. Czyli jednak jadę w kierunku Nałęczowa. Już kiedyś mierzyłem tam bramę ale teraz w tej samej okolicach będę mierzył kolejne bramy przemysłowe. Lublin. Dokładnie na mapie nie sprawdziłem tej lokalizacji, ale wiedziałem że to jest w tych okolicach. Po wykonanych pomiarach będę musiał jeszcze poświęcić czas aby to wszystko obliczyć, obrobić i sporządzić ostateczną ofertę. Tak właśnie wygląda moja codzienność chociaż dzisiaj jest sobota jednak zaległości, które mam z całego tygodnia nie pozwalają mi dzisiaj odpoczywać. Zamiast spędzić czas z rodziną muszę niestety podróżować po Polsce. Szczerze powiem, że wolę po Polsce niż na przykład podróżować w Niemczech, bo to zdecydowanie dalej od mojego domu. Czasami zastanawiam się czy jest sens pracować tak ponad swoje siły. Oczywiście sprawą prostą jest pracować trzeba, żeby spełniać swoje marzenia. Ja marzę o dużej łodzi, którą będę mógł pływać po polskich jeziorach. Oczywiście nie chciałbym aby Wszystkie zarobione przeze mnie pieniądze poszły jednak na leczenie chorób, których się nabawię podczas pracy.

Iveco ciąg dalszy...

Autor: BBL2 | Kategorie: Samochody
Tagi: komputer do iveco, opis awarii samochodu, sprzęgło iveco
19. lutego 2017 10:14:00

Niestety okazało się, że przyczyną awarii sprzęgła w samochodzi Iveco była nieprawidłowa naprawa wtrysków. Przypomnę, że wtryski były naprawiane przez firmę, która holowała nasz pojazd z autostrady A2. Kiedy w środę koledzy chcieli pojechać na montaż bram okazało się, że przegło się ślizga. Samochód został odstawiony do naszego mechanika. Na drugi dzień okazało się co było powodem awarii sprzęgła. Otóż na tarczę lało się paliwo i sprzęgło zaczęło się ślizgać. Na samochodzi nie było wcale ciężko: były zapakowane dwie większe bramy przemysłowe i to tyle. Zobaczymy jak na to zareaguje firma, która wykonywała nam naprawę wtrysku. Technicy musieli przeładować bramy przemysłowe do innego samochodu i pojechali na montaż.

Ocieplanie

Autor: BBL2 | Kategorie:
Tagi: ocieplanie
18. lutego 2017 10:26:00

Jeżeli ocieplamy poddasze pianką w domu jednorodzinnym to możemy liczyć na zastosowanie ulgowej stawki podatku VAT. Firma wykonująca izolacje natryskowe w tym przypadku wystawi fakturę VAT z podatek w wysokości 8%. Ulgowa stawa podatku VAT dotyczy budynków jednorodzinnych o powierzchni użytkowej nie większej jak 300 m2. Zdecydowana większość domów budowanych w Polsce spełnia ten warunek, więc warto zamawiać towary do budowy domu razem z usługą montażu. Jeżeli planujemy budowę to warto sprawdzić czy zatrudnienie firmy do wykonania całości zadania, która jednicześnie dostarczy materiały nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli chodzi o ocieplanie poddaszy pianką to tu sprawa jest bardzo prosta - nic nam nie da kupienie pianki bez usługi dlatego, że pianka sama w sobie nie jest nam do niczego potrzebna jeżeli nie mamy maszyny do wykonania natrysku. Proces wykonania izolacji natryskowej jest na tyle skomplikowany, że wykonanie tego we własnym zakresie praktycznie staje się niemożliwe. 

Iveco

Autor: BBL2 | Kategorie: Samochody
Tagi: ivec maxx, iveco pod plandeką
16. lutego 2017 23:49:00

Prosta sprawa: jak się sypie to się sypie. To prawda, że nasze auto jest z 2007 roku i już ma 10 lat. To prawda, że przejechało już ponad 600 tys km, ale czy to powód aby w jednym czasie pospuły się wtryskiwacze i za chwile sprzęgło. Za naprawę wtryskiwaczy trzeba było zapłacić ponad 3000 zł. Teraz czekam na rachunek za sprzęgło, ale wiem, że będzie bolało. Samochód jest dla nas konieczny - a dokładnie taki samochód. Jest to dostawczak z tzw. paką i pod plandeką. Z racji jego długości przestrzeni ładunkowej wozimy nim duże bramy przemysłowe. Spokojnie wchodzą tam bramy nawet 7 m szerokości. Oczywiście wszystko zgodnie z przepisami. Ciekawe jest też to, że ten samochód ma tzw. DMC do 3500 kg czyli można nim jechać mając prawo jazdy kategorii B - czyli na tzw. osobówkę. Fajnie? Oczywiście, że fajnie. Ja sam osobiście przejechałem nim już tysiące kilometrów rozwożąc bramy do Klientów. Jak dotąd mnie nie zawiódł więc mamy nadzieję, że po naprawie będzie służył jeszcze długo. Iveco na dobry i silny motor 3,0L - sprawdzona jednostka na łańcuszku rozrządu. Doceniamy to wtedy gdy tak jak ostatnio w naszym leciwym T4 urwał się pasek.

O piance poliuretanowej

Autor: BBL2 | Kategorie: Codzienność
Tagi: cieple bramy, izolacje natryskowe pianką, ocieplone bramy, pianka pur
16. lutego 2017 14:54:00

W opisie bramy jest dość dużo informacji, ale większość z nich niestety są ze sobą w sprzeczności jeżeli chodzi o nasze produkty.
Podana jest pożądana grubość płaszcza bramy (80 mm) i ten warunek jesteśmy w stanie spełnić, ale przy tak ciężkiej bramie nie może być mowy o "szybkobieżności" gdyż te kwestie powiązane są ściśle z bezpieczeństwem użytkowania i tak ciężkich bram nie należy "rozpędzać" do znacznych prędkości.
Kolejną sprawą jest struktura paneli. W jednym zdaniu jest mowa o powierzchni gładkiej, aby za chwilę wyczytać, że chodzi już o "mikroprofilowanie".
Proszę o określenie co w tym przypadku będzie ważniejsze? Posiadamy bramy o grubości 80 mm, z panelem o strukturze stucco, standardowo w kolorze białym i możliwością pomalowania na dowolny kolor z palety RAL. Co innego jeżeli chodzi o bramy standardowej grubości czyli 40 mm – tu możemy pozwolić sobie na dużo więcej: możemy zastosować drzwi przejściowe w bramie, panele przeszklone w ramie aluminium. Ciepłe bramy przemysłowe dedykowane są raczej do chłodni, przechowalni owoców i warzyw. Tam również często stosuje się izolacje natryskowe pianką PUR. Jak widać pianka ma dużo różnych zastosowań i jest w chwili obecnej najpopularniejszym izolatorem termicznym, w bramach, przy budowie hali stalowych i w ocieplaniu dachu.

Uszkodził szlaban - kto za to zapłaci?

Autor: BBL2 | Kategorie: Samochody
Tagi: naprawa szlabanu, ubezpieczenie szlabanu, uszkodzony szlaban
16. lutego 2017 14:03:00

Gdzie się nie dotknie człowiek to klapa. Pechowa sprawa bo jeden z naszych chłopaków jadąc samochodem na oblodzonej drodze wjechał w szlaban i ułamał ramię. Nie wspomnę o porysowanym lakierze na aucie, ale trudno – nasza strata.

W związku z tym powstają pytania: kto jest odpowiedzialny za całe zdarzenie? Ewidentnie jezdnia była oblodzona. Teren parkingu powinien być zadbany, tym bardziej, że przecież to jest parking płatny. Wszyscy stwierdzili, że droga przy szlabanie była oblodzona, ale co z tego. Czy naprawę takiego szlabanu można wykonać z ubezpieczenia OC samochodu? Czy raczej za naprawę szlabanu powinna zapłacić firma, która nadzoruje ten parking? Przecież to oni powinni zadbać o to, aby jezdnia nie była pokryta lodem. Naprawa takiego szlabanu to nie są małe pieniądze, więc jest o co walczyć, wiemy już ile kosztują takie szlabany. Warszawa oczywiście to całe mnóstwo płatnych parkingów i tyle samo okazji do uszkodzenia szlabanu. Nie możemy winić w tym przypadku kierowcy. Uszkodzony szlaban jest faktem, ale czyja wina? Zimowych kłopotów ciąg dalszy. Zobaczymy co dalej.

Czwartkowe urwanie głowy

Autor: BBL2 | Kategorie: Codzienność
Tagi: bramy przemysłowe, lublin, pomiar
16. lutego 2017 11:07:00

Wstałem lewą nogą? Czy prawą? Zastanawiam się po przebudzeniu kiedy dociera do mnie to jak bardzo dzień mnie przytłacza. Oczywiście myślę tu nie tylko o dniu dzisiejszym, ale także o tym co jutro ma się wydarzyć. Jak pogodzić swoje obowiązki? Trudno to wszystko ogarnąć. Do godziny 13.00 mam opiekować się młodszym synem, potem wyjazd do Lublina, aby zmierzyć bramy przemysłowe u dwóch Klientów. W piątek na godzinę 9.00 mam być w Poznaniu na szkoleniu. Tam mogę się nieco spóźnić, ale jednocześnie od nas z firmy musi wyjechać samochód dostawczy, aby po szkoleniu zapakować towar, który zostanie przewieziony do firmy. Jak to wszystko pogodzić. Doby nie da się rozciągnąć niestety. Jak więc będzie wyglądać ta końcówka tygodnia? Czy uda mi się w sobotę pojechać z kolegami na terenową wyprawę samochodem? Obawiam się, że albo nie dam rady, albo nie będę miał na to siły. Wcale nie zdziwię się jak którejś nocy przyśnią mi się jakieś bramy przemysłowe w Lublinie. Tymczasem temperatura na plusie, czuć wiosnę w powietrzy, dobija nie kolejne pytanie w stylu: Proszę Pana, a czy te bramy to są ciepłe? Jasne, że ciepłe, ocieplane. Wcale się nie widzie, ale ludziom trudno jest przestawić się na realia tych czasów, kiedy już chyba nikt nie produkuje zimnych bram.

Strona główna


Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272812345